Ul. Świeciechowska 24
64-100 Leszno- Lasocice

WASILEWSKI SPORT HORSES

Blog

Sukces Parady jeździeckiej w Hali Stulecia

Data Posta: 2010-12-06

(informacja prasowa i zdjęcia - organizator Parady)

09_zaprzegi.jpg

Druga Parada Jeździecka za nami. Impreza okazała się tak dużym sukcesem, że organizatorzy już myślą o kolejnej edycji w 2011 roku.

Była to prawdziwa gratka nie tylko dla wytrawnych miłośników jeździectwa, ale także dla tych, którzy przybyli na imprezę i dali się oczarować mistrzowskimi pokazami ludzi i koni na najwyższym, światowym poziomie. Dzięki temu, że przybyły na nią wszystkie zaproszone gwiazdy, wrocławska Parada okazała się prawdziwym świętem jeździectwa, w trakcie którego wspaniale bawiły się całe rodziny.

Widzowie, licznie przybyli na imprezę, potwierdzili tylko, że przygotowany program oraz najwyższa jakość prezentowanych pokazów wzbudza w nich niekłamany entuzjazm i zachwyt. W gruncie rzeczy nie ma się czemu dziwić, gdyż wszyscy zaproszeni wykonawcy, dali prawdziwy popis jazdy konnej na niespotykanym w Polsce poziomie.

Choć program imprezy na pierwszy rzut oka wyglądał podobnie każdego dnia, to urozmaicały go liczne niespodzianki i atrakcje. Od piątku wszystkie dzieci wraz z rodzicami znakomicie bawiły się w trakcie pokazów i wyścigów kuców. Nie tylko szybko i radośnie zaznajamiały się z małymi konikami, ale podziwiały ścigających się rówieśników ubranych w oryginalne stroje dżokejskie. W tym momencie, na wielu twarzach zarówno rodziców, jak i ich pociech, zobaczyć można było szeroki uśmiech zadowolenia.

W sobotę zgromadzeni widzowie zagorzale kibicowali pobijaniu rekordu hali w potędze skoku przez specjalną przeszkodę wypożyczoną z ośrodka Państwa Ferensteinów w Gałkowie, gdzie corocznie odbywa się próba bicia rekordu Polski. We Wrocławiu rekord Hali Stulecia wynosi od 04 grudnia 2010r. 207cm. W niedzielę również przedstawicielki płci pięknej podjęły to wyzwanie w damskim siodle, osiągając wspaniały wynik 1,35 metra.

04_damskie_siodlo.jpg

Ważnym punktem programu dla coraz szerszej grupy entuzjastów jeździectwa były pokazy jazdy w stylu western. Pokaz reiningu wzbudził wielkie zainteresowanie tym bardziej, że swoje umiejętności zaprezentowała również gwiazda klasycznego ujeżdżenia Anky van Grunsven. Organizatorzy imprezy nie zapomnieli też o paniach. Podziwiać mogły elegancję i grację dawnego stylu jazdy konnej w trakcie pokazu ujeżdżenia w damskim siodle. Kolejnymi, ciekawymi, i śledzonymi przez widzów z zapartym tchem momentami imprezy były: dynamiczne pokazy jazdy zaprzęgów, przygotowane pod okiem wicemistrza świata Romana Kusza i jeździeckie konkursy skoków przez przeszkody, w bardzo widowiskowej formule konkursu równoległego. W niedzielę zawodnicy rywalizowali także w konkursie sześciu przeszkód.

Jedną z najbardziej entuzjastycznie przyjętych przez publiczność atrakcji okazały się woltyżerskie, wręcz akrobatyczno-cyrkowe popisy czeskiej grupy Lucky Drasov. Podczas ich występów,  na grzbiecie galopującego konia zobaczyć można było niezwykłe akrobacje, wykonywane nawet przez trzy osoby jednocześnie. Najmłodsza wykonawczyni miała zaledwie 7 lat!

Wspaniały pokaz mistrzowskiego ujeżdżenia dała holenderska mistrzyni olimpijska Anky van Grunsven na koniu Nelson. Jej piękne i pełne dostojeństwa występy KÜR Freestyle do porywającego tanga były doskonałym zwieńczeniem całej imprezy. Ponadto  należy przypomnieć, że mistrzyni zaskoczyła wszystkich, kiedy poza swoim planowym programem zaprezentowała wspaniały pokaz w stylu western, wzbudzając ogromny aplauz publiczności!

02_anky.jpg

Prawdziwą gwiazdą Parady okazał się jednak francuski mistrz jeździectwa Lorenzo. Jego niezwykle widowiskowe występy, za każdym razem elektryzowały publiczność. Lorenzo przyjechał do Polski po raz pierwszy przywożąc piętnaście wspaniałych siwych koni. Ale to, w jaki sposób przywitała go publiczność, a także jak pożegnał się z nią w niedzielę, w czasie rundy honorowej, spowodowały że artysta przyjął zaproszenie organizatorów i powróci do wrocławskiej Hali Stulecia, aby ponownie zaprezentować się widzom Parady Jeździeckiej.  

06_lorenzo.jpg

Dla koniarzy w trakcie Parady Jeździeckiej zorganizowano kilkanaście stoisk ze sprzętem jeździeckim, które w trakcie przerw oblężone były przez zainteresowanych zakupemi oryginalnych pamiątek, a także artykułów niezbędnych dla koni i do wyposażenia stajni.

O muzyczną oprawę całości zadbały dwa znane, i dobrze pasujące do klimatu Parady Jeździeckiej zespoły. W piątek zagrała i zaśpiewała grupa Brathanki, a w sobotę i niedzielę Bracia. Zarówno elektryczny folk, jak i dynamiczny rock w ich wykonaniu, doskonale wpisały się w pokazy jeździeckie. Dzięki temu publiczność otrzymała dodatkową, tym razem muzyczną, dawkę bardzo pozytywnych wrażeń.

Nie mamy żadnych wątpliwości, że widzowie zaakceptowali nową w Polsce formułę imprezy konnej.

Wrocław pokochał konie i dlatego też już zaczynamy myśleć o kolejnej edycji Parady Jeździeckiej – mówią z uśmiechem Joanna Delawska i Jerzy Trzeciak – organizatorzy imprezy. I dodają: - jednak impreza nie odbyłaby się bez pomocy wielu osób, którym w tym miejscu dziękujemy, a najważniejszymi w tym doborowym towarzystwie byli nasi kochani, superpracowici wolontariusze, którym winni jesteśmy szczególne podziękowania.

Informacji o imprezie udzielają:

Jerzy Trzeciak FUD Ultimo, tel.: 601 411 763

Joanna Delawska, tel.: 697 092 694

Strona www: http://paradajezdziecka.pl/parada/

Kontakt: biuro@paradajezdziecka.pl