Ul. Świeciechowska 24
64-100 Leszno- Lasocice

WASILEWSKI SPORT HORSES

Blog

Gorące emocje na Paradzie Jeździeckiej w Hali Stulecia

Data Posta: 2010-12-04

(informacja prasowa i zdjęcia - organizator Parady)

04_lorenzo.jpg

Za nami pierwszy dzień Parady Jeździeckiej we wrocławskiej Hali Stulecia. Zakończyła się ona pełnym sukcesem, o czym świadczyć mogą bardzo zadowoleni uczestnicy imprezy. Przed nami jeszcze dwa dni niezwykłych pokazów jazdy konnej w wykonaniu najwybitniejszych światowych specjalistów w tej dziedzinie. Wszystkich gorąco zapraszamy!

Pomimo zimowych warunków pogodowych na zewnątrz hali, atmosfera w trakcie Parady przez cały pierwszy dzień jej trwania była naprawdę wysoka. Już pierwszy pokaz bryczki czterokonnej przygotowany przez Piotra Mazurka rozpalił emocje widzów do czerwoności. Potem było już tylko lepiej.

Na arenie odbył się konkurs skoków przez przeszkody, którego zwycięzcą został Jarosław Skrzyczyński. Prawdziwym hitem dla najmłodszej publiczności okazały się zawody kuców. Dzieci nie tylko bardzo chętnie brały w nich udział, ale przede wszystkim, już po kilku chwilach doskonale panowały nad swoimi wierzchowcami, ścigając się ze sobą w sportowej i niezwykle szlachetnej rywalizacji.

Następnie zaprezentowano pokaz jazdy konnej w stylu western. Była to prawdziwa gratka dla miłośników filmów z Gregory Peckiem i Clintem Eastwoodem w rolach głównych. W jego trakcie zobaczyć można było reinig - styl jazdy w galopie, według ściśle określonej, trudnej technicznie trasy. W tym kowbojskim stylu prowadzi się konia jedną ręką.

W tym momencie na arenę wkroczył Lorenzo. W trakcie tego pokazu temperatura sięgnęła zenitu. Jego show z pogranicza cyrku, teatru, akrobatyki i ujeżdżania, wzbudził największy aplauz w trakcie całej imprezy. Zaprezentował on niezwykłą umiejętność panowania nad końmi, podczas gdy sam wykonywał niesamowite akrobacje. - Lorenzo bardzo widowiskowo skakał przez przeszkody, stojąc na grzbietach dwóch koni. Widzów zachwycił szczególnie w tym momencie, w którym konie galopowały pod poprzeczką, a on przeskakując przez nią wylądował znowu na ich grzbietach - mówią Joanna Delawska i Jerzy Trzeciak - organizatorzy Parady Jeździeckiej.

W finale Parady jedna z największych gwiazd współczesnego sportu i mistrzyni olimpijska w ujeżdżeniu - Anky van Grunsven, dała zachwycający pokaz majestatycznego panowania nad koniem w trakcie jazdy. Okazało się, że posiada także bardzo duże poczucie humoru, gdyż w trakcie jej pokazu zobaczyliśmy ujeżdżenie koni w stylu… kur.

Dodatkową, również dużą atrakcją, stał się koncert folkowo-rockowej grupy Brathanki. Ich żywiołowa muzyka dodała jeszcze kilka stopni ciepła do i tak już gorącej i bardzo dobrej atmosfery całej imprezy.

Parada okazała się też wyjątkową okazją zobaczenia na żywo nie tylko najwyższego mistrzostwa ludzi, potrafiących na koniu wykonać niezliczoną ilość niezwykłych ewolucji, ale także możliwością podziwiania samych koni, w całej swej urodzie. Wśród nich we Wrocławiu zobaczyć można m.in. niespotykane w Polsce konie rasy quarterback - znane przede wszystkim z wielu filmów o Dzikim Zachodzie.

W trakcie pokazu Lorenzo, publiczność podbił jeden z rumaków o szarej maści, który spontanicznie i radośnie na powitanie z widzami, zamiast reagować na komendy trenera, entuzjastycznie wytarzał się w pasku na arenie. Warto podkreślić, że również inne konie w trakcie tej części Parady były bardzo radosne i bawiły się w swoim gronie, jak na dobrze zorganizowanym spotkaniu towarzyskim.

W sobotę i niedzielę takich niezwykłych wydarzeń może być więcej. Warto więc zaplanować weekend w Hali Stulecia. O muzyczną oprawę imprezy zadbają Bracia. Założycielami tego zespołu są Piotr i Wojtek Cugowscy - synowie wokalisty Budki Suflera. Dynamiczny rock, który zagrają może spowodować, że również w tych dniach będzie można zapomnieć o zimowej pogodzie i niesprzyjającej aurze. Wszystkich gorąco zapraszamy!

Bilety na Paradę Jeździectwa Wrocław 2010 kosztują 80 zł, 100 zł, 120 zł i 150 zł.

Informacji o imprezie udzielają:

Jerzy Trzeciak FUD Ultimo, tel.: 601 411 763

Joanna Delawska, tel.: 697 092 694

Strona www: http://paradajezdziecka.pl/

 

01_bryczka.jpg

 

02_skoki.jpg

 

03_west.jpg

 

 10_anky_van_grunsven.jpg